Білий рушник для «Спарти»

У боксі, якщо перевага одного зі спортсменів є великою, тренер слабшого викидає білий рушник, і рефері припиняє бій. Це вважається ганьбою, але до цього відносяться з порозумінням, бо здоров’я спортсмена дорожче.

Щось подібне ми спостерігали п’ятничного вечора на матчі срібного призера чемпіонату України з гандболу ужгородських «Карпат» і чемпіона України – криворізької «Спарти».

Ущент заповнений зал очікував перемоги своєї улюбленої команди, і кожну вдалу атаку завершував оваціями. Присутні очікували впертого спротиву, чекали, що чемпіон країни буде боротися до кінця, але на 23 хв. гри тренеру «Спарти» Осіпову впору було викидати білий рушник. Із цієї хвилини розпочалося «побиття немовлят».

Те, що у чемпіона є проблеми, добре відомо. Із команди пішло кілька провідних гравців, які були завезені з-за меж міста. Дитячо-юнацькі спортивні школи за два-три роки не в силі підготувати рівноцінну зміну лідерам, та й традицій у «Спарти» не так багато. Одним словом, припинилося фінансування, роз’їхалися по клубах Росії й Європи провідні гравці, а належного резерву ніхто не підготував. Коли пролунав фінальний свисток, всім стало якось ніяково за чемпіона. Король виявився голим.

Перші хвилини матчу проходили доволі насторожено. «Карпати» не кинулися стрімголов в атаку, а спокійно шукали слабкі місця в захисті «Спарти». Десь, можливо, відчувалася навіть повага до чемпіона. Перший м’яч влетів у ворота гостей тільки на третій хвилині, другий – коли стрілка годинника робила шостий оберт. А далі все стало на свої місця. Голи посипалися у ворота Аліни Василенко, а пізніше Тетяни Сумероки, як із рогу достатку. Особливо дошкуляла суперницям швидка Беата Смерека. Швидкі відриви раз за разом викликали шквал овацій залу. Розуміло, що це награні комбінації команди, але те, як на неї раз за разом ловляться суперники, приносить масу задоволення глядачам. У цей вечір у нашої команди виходило майже все: і швидкі відриви, й кидки з другої лінії, й флангові завершення атак, й успішна організація захисту. Команда ужгородок нагадувала добре налагоджений годинниковий механізм. Уже з сьомої хвилини рахунок у матчі почав зростати, як на дріжджах. Гандболістки гостей не встигали за швидкими переміщеннями наших дівчат, довго переходили від захисту до атаки. Усі їх дії були прогнозованими, що дозволяло нашим організовувати щільний захист. Навіть лідери «Спарти» Цибуленко, Резніченко та Бичко нічим не змогли здивувати карпатівок. Дії суперниць були прямолінійними, і ніяких надзвичайних завдань перед нашими гандболістками вони не ставили. Натомість наші лідери були нестримними – Туркало, Смерека, Семаль, Передрій, Лебедєва, Малюченко заводили біля воріт «Спарти» такі каруселі, що в суперниць голова йшла обертом.

На 23 хвилині рахунок став 14:6 на нашу користь. Черговий м’яч у ворота «Карпат» влетів на 36 хвилині. Цілих 13 (!!!) хвилин гандболістки «Спарти» не могли закинути м’яч. За цей час наші дівчата зробила це 13 разів. Із 39 до 52 хв. знову ворота «Карпат» були на замку. І за цей відрізок часу 13 (!!!) голів влітає у ворота чемпіона. Наша команда була сильнішою за всіма параметрами. Швидкі віялові атаки постійно заганяли в глухий кут гостей. Смерека, Малюченко, Семаль, Передрій, Коломоєць, Туркало, Лєбедєва були у цей вечір просто настримними. До всього ще й наші голкіпери були на висоті. Яблонська, Гайович, Балог по черзі змінювали одна одну у воротах, але суперницям від цього легше не було. М’ячі на будь-який смак влітали у ворота гостей, рахунок постійно зростав. Десь там всередині душі вже ставало шкода чемпіона. «Спарта» завершувала гру повністю деморалізованою. Уболівальники на трибунах навіть укладали парі – чи вийде чемпіон із десятки, тобто, чи закине у наші ворота більше десяти м’ячів.

Матч завершився перемогою ужгородських «Карпат» із рахунком 46:12, хоч другий тайм наша команда вже грала в напівсили. Кращими бомбардирами у цей вечір були Беата Смерека – 11 голів, Інна Малюченко – 8, Наталія Семаль – 7, Ольга Передрій – 6, Юлія Коломоєць – 5, Наталія Туркало та Марина Лєбедєва – по 4.

Матч із «Спартою» став одним із кращих для «Карпат» у цьому сезоні. Ми довели, що зовсім не випадково лідируємо в чемпіонаті, і навіть чемпіон країни для нас не перешкода. «Карпати!», «Карпати!» – лунало у залі спорткомплексу. І приємно було на душі за наш закарпатський гандбол.

За тим же сценарієм або «побиття немовлят»-2

У суботу такого вогника в очах наших гандболісток, такого запалу, як у п’ятницю, ми вже не побачили.

Гравці зрозуміли, що чемпіона можна переграти і на одному класі. Як завжди, «Карпати» зранку розібрали п’ятничний матч і отримали настанови на суботній. Чи відбулися якісь зміни в грі команди? Практично, ніяких, за винятком перших і останніх десяти хвилин гри.

У суботу ужгородки пішли у відрив уже з першої хвилини. Якщо за перші 5 хв. у п’ятничному матчі у воротах гостей побував усього один м’яч, то в суботу за цей період ми вже вели в рахунку 3:0. Наша команда не зупинялася ні на мить. М’ячі один за одним влітали у ворота Аліни Василенко та Тетяни Сумероки. Як тренер «Спарти» Осіпов не міняв їх місцями, нічого не виходило. У суботу в ударі була Інна Малюченко. Гандболістки Кривого Рогу більше уваги приділили Беаті Смереці, тож роль голеадора взяла на себе її подруга. Потужні кидки Малюченко раз за разом досягали мети. На 23 хв. рахунок став 19:6 на користь «Карпат». Наші дівчата фактично призупинилися. За вісім хвилин, які залишалися до сигналу на перерву, тільки два точні їх кидки досягли цілі. У той же час гості закинули 4 м’ячі. Ми програли відрізок у сім хвилин наприкінці першого тайму з рахунком 2:4. Із 9 хв. по 20 хв. гандболістки гостей не забили у наші ворота жодного м’яча. Цілих 12 хв. криворіжанки не могли пробити наш захист, що є рідкісним явищем у гандболі. Закарпатки закинули в ці 12 хв. 10 м’ячів. Перевага нашої команди була повною, і останні 6-7 хв. вони просто догравали. Найвлучнішими в нашій команді в першому таймі були Малюченко – 6 голів, Передрій, Лєбедєва – по 4, Туркало, Смерека, Семаль – по 2 закинуті м’ячі. Перший період завершився з рахунком 21:10 на користь ужгородок.

Другий тайм розпочався з потужних атак «Карпат», де на вістрі перебували Семаль та Передрій. Ужгородки 18 хвилин діяли на високих швидкостях, постійно змінюючи акцент атаки. В ударі були Малюченко, Семаль, Передрій. На 48 хв. рахунок став 33:12 на нашу користь. Сил у наших дівчат було вдосталь, рахунок міг збільшуватися, але наші гандболістки десь підсвідомо зупинилися. Не було ніякого сенсу «розривати» чемпіона на шматки. Гру було зроблено, результату – досягнуто. Коли наші трішки ослабили пресинг, суперниці знайшли в собі сили, щоб покращити своє реноме. Останні 12 хв. наші гандболістки спокійно догравали, закинувши у ворота суперниць усього 5 голів. «Спарта» в ці хвилини намагалася витиснути максимум із ситуації, яка склалася. За ці хвилини криворіжанки закинули 6 м’ячів. Цей відрізок ми програли з рахунком 5:6. У гандболі команди грають два тайми по 30 хв. – 60 хв. чистого часу. Останні 7 хв. першого та 12 хв. другого тайму наша команда дозволила суперницям виграти ці відрізки. Мова йде про те, що третину матчу ми програли 7:10 (19 хв.), зате 2/3 виграли з рахунком 31:8. Тобто, коли наша команда грала, вона була на кілька порядків вище від чемпіона України, коли зупинялася – тільки мінімальна перевага була на боці гостей. Ось така сьогодні різниця в класі між «Карпатами» й «Спартою».

У нашій команді кращими бомбардирами стали Інна Малюченко – 12 голів, Ольга Передрій, Наталія Семаль – по 7 , Марина Лєбедєва – 4, Беата Смерека – 3 голи.

Як показують матчі чемпіонату, на сьогоднішній день тільки ужгородські «Карпати» та ірпінський «Податковий університет» зберігають шанси на золоті медалі. Київський «Спартак» практично такі шанси втратив, але зіпсувати настрій може будь-кому з претендентів, що вони й зробили в суботу, відібравши очко від сусідів-податківців. Оживає потроху львівська «Галичанка» (наступний наш суперник в Ужгороді), яка вдома відібрала два очки в херсонської «Дніпрянки».

Після матчів 14-15 туру впевнено лідирують ужгородські «Карпати» – 28 очок. На другому місці ірпінський «Податковий університет» – 19 очок (після 13 турів), на третьому – київський «Спартак» – 17 очок (після 15 турів). Четверту і п’яту сходинку ділять «Спарта» й «Дніпрянка», в яких по 8 очок. Ще на два очки відстає львівська «Галичанка».

Ми вітаємо наших гандболісток та її відданих уболівальників і віримо в наступні перемоги.

Степан СЕЛМЕНСЬКИЙ
twitter.com facebook.com
Комментариев: 5
 1. Да наші дівчатка на даний момент в дуже гарній фізичній формі, тому в них виграти майже не можливо, це я Вам кажу як один із найзапекліших фанів даного клубу!!!

 2. вы не красиво пишете,вспомните где Карпаты были 2 года назад...никто никого не бросал,что делать молодым когда есть перспектива вот все и уезжают с Украины набираться опыта,Карпаты спуститесь на землю,а то короны поодевали уже,чемпионат еще не закончился...

 3. 2012-02-07 в 15:53:04 | Главный тренер quot;Спартыquot;Осипов А.В

  Степан,ты-дилетант!Ты понятия не имеешь, что такое создавать новую команду,или покупать новую команду,как делают "Карпаты",и за это их никто не имеет права судить.Пойди и воспитай хотя бы одного гандболиста детского разряда (если такой имеется),а потом рассуждай на эти темы,как обыкновенный дилетант!А что бы быть спортивным обозревателем надо,хотя бы иметь спортивную фигуру,или определенный спортивный интеллект!Хочешь вступить со мной в полемику http://vk.com/id133886866 прошу!КОЗЛОСТЕПАН- "КАРПАТЫ"-ЧЕМПИОН-ДЕСЯТЬ МІЛЛЬОНІВ ГРИВЕНЬ-ЛЕДИДА А.А.

 4. 2012-02-07 в 16:09:58 | ЗТрУ Главный тренер quot;Спарты! Осипов А.В

  Писака-сцака как дела?

  Отпаши 43 года в гандболе,и только потом имей право о нем заикаться!

 5. Ну ця ганболістка ))), яку звать Беата наскільки хорошенька, настільки високо себе несе !!! Але не стоїть забувати нікому із нас про народні мудрості перевірені роками , 1) що як ти хочеш щоб до тебе ставились, так само старайся відноситись до ближнього свого 2)чим вище взлітаєш тим болісніше падати 3) Що посієш, те й пожнеш !!! ;)))

Залиште коментар!

Використовуйте нормальні імена

Имя и сайт используются только при регистрации

(обязательно)