Ужгородські «Карпати» у новому сезоні виступатимуть в оновленому складі / ВІДЕО

Жіночий гандбольний клуб «Карпати» — срібні призери минулорічної Суперліги – розпочали підготовку до нового сезону. У складі віце-чемпіонок України суттєві зміни: Ужгород залишили 8 гравчинь, семеро з яких — з основного складу.
 

 

Покинули «Карпати» Дар’я Кот, Іванна Мигович, Марина Лєбєдєва, Дарина Каганець, Олена Косик, Беата Цубина, Надія Воронова та Вікторія Бабій. Наразі відбувається омолодження команди.

 

 
«Команда тільки приступила до роботи. Зараз ми проводимо тестові тренування, продивляємося наших новачків, визначаємо, хто потенційно поїде з командою на збори. А далі дивитимемося, на що вони здібні в ігровому плані. Проглядаємо кандидатів з місцевої спортивної школи, дівчата, яким ще рік вчитися в школі. Кілька дівчат із Запоріжжя приїхали, одна з Тернополя і з Києва одна. Звісно, цій команді треба час, аби зігратися, аби дівчата підросли. Тому що тут зараз – школярки, і зразу від них вимагати серйозних результатів, можливо, і не потрібно, але ми будемо налаштовуватися на кожну гру як на останню», — говорить Борис ПЕТРОВСЬКИЙ, головний тренер ГК «Карпати».
 

Через оновлений склад зміниться, відповідно і стиль гри. Завдання на сезон «Карпати» поки не ставлять, головне – стабільний результат та зіграність колективу. Ірина Яблонська – яка протягом останніх сезонів є одним і лідерів «карпатівок» та капітаном команди – запевняє: атмосфера у них зараз дружня, намагаються підтягнути новачків, які ще не мають досвіду виступів у Суперлізі.

 
«Ми зараз більше уваги приділяємо для фізичної форми, аби після відпустки прийти у тонус. Команда оновилася кардинально, багато молодих дівчат, передивляємося, хто на що здібний. Всі налаштовуються на кожне тренування,всі хочуть себе показати, здружуємося, гуляємо на вихідних разом, щоб атмосфера така дружня була вже, аби колектив формувався. Ми можемо такий сюрприз дати Україні, бо нашим молодим дівчатам є що показати. Думаю, на фоні бажання буде і результат», — каже Ірина Яблонська, капітан ГК «Карпати»
 

Новачки «Карпат» звикають до більш виснажливих та насичених тренувань, а також індивідуально підтягують фізпідготовку. Готові поборотися за місце в основі. Перед новим сезоном налаштовані оптимістично та рішуче.

 

«Я грала за СДЮШОР наш ужгородський. Коли перейшла сюди, спочатку було тяжко, але тут сучасні тренування та багато цікавого, кожне заняття щось нове відкриваю для себе. Дівчата дуже дружні, тепер поповнення. Гравці, які давно грають у «Карпатах», старші дівчата з терпінням ставляться до новачків, молодих гравців, адже у нас не зразу все виходило добре. Ми прагнемо стати першими, але для цього треба багато працювати, і гравці, і тренери докладаємо багато зусиль для цього», — каже Вікторія ГИЧКА, новачок ГК «Карпати»

 

Як зазначає головний тренер «Карпат» Борис Петровський, наразі в усьому жіночому гандболі в Україні спостерігається певний спад. Це стосується, перш за все, відтоку кадрів за кордон. У зв’язку з економічною ситуацією в Україні, низка клубів та шкіл взагалі припиняють своє існування.
 

«Спад, як і в кожної галузі в Україні. Дуже шкода, що таке відбувається, бо раніше жіночий гандбол був провідним видом спорту в Україні. Єдина медаль Олімпійських ігор у командних видах спорту в незалежній Україні завоював саме жіночий гандбол. У зв’язку з економічною ситуацією в Україні розпалися деякі з команд. Зникли команди у Кривому розі, зник жіночий гандбол у Запоріжжі. У Києві вже немає такої школи, як колись був «Спартак». Відтік дуже великий молодих гравців. А результати виступів національної і молодіжної збірної – катастрофічні. Молодіжні збірні уже давно не потрапляють у фінальні частини крупних змагань, останній раз, здається, це було у 2010 році, і зайняли останнє місце. Тобто, немає приливу молоді. Є талановиті молоді гравці, але вони нечасто досягають європейського рівня. Хоча подивитися як працюють тренери дитячі, то їх роботу можна назвати героїзмом. Деякі працюють рік, а під час відпустки їздять на заробітки закордон, Польщу, Словаччину, але не кидають гандбол, свою справу», — говорить Борис ПЕТРОВСЬКИЙ, головний тренер ГК «Карпати»
 

Попри все, ужгородський клуб продовжить свої виступи. Новий сезон жіночої гандбольної Суперліги України розпочнеться уже у вересні. Поки «карпатівки» продовжують щоденні тренування в Ужгороді, а уже наступного тижня вирушають на збір у Кострино. До слова, «Карпати» уже протягом 6 років не опускалися нижче 2 місця у Чемпіонаті України.
 

УжІнформ

twitter.com facebook.com
Залиште коментар!

Використовуйте нормальні імена

Имя и сайт используются только при регистрации

(обязательно)