Борис Петровський: «У нас хороша команда і найкращі глядачі»

17 октября 2011 г. Іван Паламарчук Просмотров: 3174 RSS Обсудить
,

Інтерв'ю Бориса Петровського газеті "Спорт-тайм".
Як писала наша газета, в Ужгороді завершився І тур чемпіонату України з гандболу серед жіночих команд Суперліги. Ужгородські «Карпати» стартували успішно, як ніколи. П’ять матчів – п’ять перемог. Уперше в історії гандболу України ми очолили турнірну таблицю. Попереду довгий і важкий шлях. Будуть спади і злети, феєричні матчі, які піднімають на ноги трибуни СК «Юність», а також ігри, після яких уболівальники мовчки покинуть трибуни, а тренери сидітимуть на лавиці, ковтаючи пігулки. Але сьогодні наш час, бо ми довели, що найкращі.

Проти лідера завжди грають із потроєною енергією. Але у нас є Команда. Команда, яку ми любимо, Команда, за яку ми вболіваємо, Команда, яка в останні роки є візитною карткою нашого краю. 

Ми дуже хотіли б, щоб наші гандболістки були найкращими, щоб наприкінці чемпіонату ми змогли привітати їх із чемпіонським званням. Буде нелегко, будуть труднощі, але наші дівчата повинні і можуть їх подолати. Об’єднаймо зусилля і разом прийдімо до найбільшої перемоги. Закарпаття заслуговує на це.

Про плани та завдання команди – інтерв’ю з головним тренером Борисом Петровським.

– Шановний Борисе Анатолійовичу, гандбольний клуб «Карпати» – на вершині турнірної таблиці. Подолано криворізьку «Спарту», київський «Спартак», ірпінський «Податковий університет», херсонську «Дніпрянку». Це випадковість чи клас?

– Сказати, що ми здобули перемоги над сильними командами тільки за рахунок класу буде невірним. У нас дуже молода команда. Запорукою успіху стала хороша фізична підготовка, помножена на гру на граничних швидкостях й колосальну самовіддачу. Клас тільки-тільки проглядається. Та й сьогодні на одному класі перемогти сильні команди нереально.

– У команді багато молодих гравців, але тренерський штаб довіряє їм місце в основному складі. Петровський любить працювати із молоддю чи це через відсутність можливості запросити кращих виконавців Європи?

– Мені справді подобається працювати з молоддю, ліпити з них гравців високого класу. Але покажіть мені тренера, який не хоче зібрати до своєї команди найкращих гандболісток. Ми визнаємо, що розвинуті гандбольні країни Європи створюють значно кращі умови для своїх гравців, ніж на Україні, але «Карпати» отримують заробітну плату своєчасно. Звісно, вона програє зарплаті футболістів доволі сильно, але на Україні – ми одні з кращих у цьому відношенні. Щодо молоді, то вона справді хороша. Ірині Яблонській, Владлені Рибкіній по 20 років, Марині Лєбедєвій – 19, Олі Передрій та Ірині Лозинській – по 17, а Юдіті Балог усього 16. Але саме ці дівчата витягували матчі разом із лідерами вітчизняного гандболу. Оце і є показник роботи тренерів.

– Хто залишив команду в міжсезоння, хто з’явився з нових гравців?

– У декретній відпустці Аліна Шолковська та Анжела Трав’ян. Перейшли до команд нижчої ліги Альона Карпинець та Габріела Калинич. Із різних причин покинули команду Марія Мамуня та Катерина Фокеєва. Через травми та операції на півроку вибула основний голкіпер Наталія Гайович. Із запорізької ЗДІА, яка припинила своє існування, до нас перейшли молоді Ірина Лозинська, Ольга Передрій, Інна Малюченко; Владлена Рибкіна з Києва, а Юдіт Балог ми запросили з СДЮШОР із гандболу. Юдіт Балог – вихованка Великодобронської ЗОШ. У великий гандбол увірвалася дуже стрімко. Володіє чудовими якостями для гандбольного воротаря – реакцією та вмінням стримувати свої емоції. На кількох гравців нашої команди вже звернули увагу тренери молодіжної та національної збірної, що свідчить про потенціал молодих гандболісток.

– Чи потрібно доукомплектувати команду? Можливо, потребують підсилення окремі лінії. Який погляд на цю проблему головного тренера?

– У жіночому гандболі доукомплектування – це безперервний процес (хоча це проблема всіх ігрових видів спорту). Якщо брати «Карпати», то хотілося б підсилити гру команди правою крайньою та правою напівсередньою. На жаль, дозаявка можлива тільки з нового року. Селекційна робота в цьому напрямку ведеться. Зараз ми можемо запрошувати гандболісток тільки з нашої юнацької команди.

– Що показали ігри I туру?

– На поверхню спливли проблеми й недоліки. Відчувається відсутність належної ігрової практики, прогалини в захисті, необов’язкові втрати м’яча, недостатня майстерність окремих гандболісток. У той же час дівчата починають відчувати лікоть один одної. Це командний вид спорту, тож тут цінуються командні дії та взаємовиручка. А ще потрібні як командна швидкість, так і швидкості окремих гравців. На вагу золота швидкість мислення. Самовіддача можлива при хорошій фізичній, технічній та тактичній підготовці. Ці три компоненти плюс швидкість і самовіддача складають основу гандболу. Гравці «Карпат» володіють приблизно 4 компонентами з п’яти. Ось чому ми лідируємо в чемпіонаті. Коли будемо володіти всіма п’ятьма компонентами – будемо одними з кращих у Європі.

– Чи проводили тестування з фізичної підготовки перед початком сезону?

– Так. Показники вище середнього рівня. Добре, що такі показники в більшості гандболісток.

– Як засвідчили матчі I туру, у нас нема гравців, потужних і високих на зріст. На що в гандболі впливає зріст?

– Високі, добре складені гравці вміють атакувати з другої лінії. Їх кидки через блок дуже небезпечні для воротарів. Крім того, їм ціни нема при відпрацюванні на захист. Такі гравці – мрія будь-якого тренера.

– Чому в Суперлізі вітчизняного гандболу всього 6 команд?

– Це мало, але це найкращі команди. Навіть «Галичанка» і та в останніх матчах значно додала у грі. Тернопіль, на жаль, так і не зміг закріпитися в Суперлізі. У команди нема традицій, а без них це все одно, що будувати хату на піску без фундаменту. Запоріжжя повернеться, без них чемпіонат буде прісним. Правда, тішить українська вища ліга, там є 12 хороших команд. Шість команд – це тимчасове явище. Відчувається кризовий період.

– Вихід на пік форми можливий завдяки добре налагодженому тренувальному процесу і великій кількості контрольних матчів. Саме в спарингах награється склад команди, награються домашні заготовки, окремі комбінації. Навколо нас сильні гандбольні країни, але «Карпати» зустрічаються тільки зі словацькою «Ювентою». Чому?

– Нам справді не вистачає спарингів. Ми компенсуємо цю прогалину матчами з чоловічими командами області. Команди Угорщини та Румунії з нами не дуже рахувалися. Вони вважали, що рівень нашого гандболу значно нижчий за їхній. Правда, нещодавно на турнірі в Михайловцях ми поступилися угорському клубу всього двома м’ячами. Платівка відразу помінялася. У них з’явилася зацікавленість до наших окремих гравців. Польський клуб теж почав цікавитися нашими дівчатами. Це говорить про те, що рівень гри, яку демонструє наша команда, досить високий, і це нас радує.

– Кілька гравців «Карпат» уже грають у «Ювенті». Чи підсилили б вони гру нашої команди?

– Вікторія Шклярук (зараз у декретній відпустці), Юлія Бахірєва, Олександра Крепс, Тетяна Трегубова – всі гравці нашої команди, всі кандидати до збірних України (О.Крепс – член молодіжної збірної команди). Юля і Тетяна є кандидатами на участь у чемпіонаті Європи, який стартує всередині жовтня. У нашій групі збірні Іспанії, Ісландії та Швейцарії. До наступного етапу виходять дві. Перша гра вдома 19 жовтня зі збірною Швейцарії, а 23 зіграємо дуже відповідальну гру в Ісландії.

– Чи отримав хтось запрошення до збірної від ужгородських «Карпат»?

– Так, на збір викликаються Наталія Петровська (Скунзяк), Наталія Туркало, Інна Малюченко, Ольга Передрій. Гравцями молодіжної збірної України є Марина Лєбедєва та Ольга Передрій. Кандидатом до національної команди – Наталія Гайович, яка проходить курс реабілітації після складної операції.

– А Борис Петровський?

– У минулому році я став тренером молодіжної збірної України, зараз мене запрошено тренером і до національної збірної України. Що ж, буду набиратися досвіду, працюючи з відомими фахівцями.

– Незабаром стартують єврокубки для клубних команд. Ужгородські «Карпати», як срібний призер чемпіонату України, боротимуться за один із найпрестижніших кубків Європейської гандбольної асоціації?

– Жереб до нас не був прихильним. Він вибрав нам у суперники одну з найсильніших клубних команд Європи, а саме гандбольний клуб із датського міста Холстелбро, який у минулому сезоні грав у фіналі кубка ЕГФ. Ми не переоцінюємо свої сили, але бій визнаному лідеру дамо. Керівництво клубу прийняло рішення обидва матчі проводити в гостях. Ми перевіримо себе в матчі з сильним суперником, подивимося, на що здатні. Ці матчі ми розглядаємо, у першу чергу, як досвід для молодих гравців, без якого успіх просто неможливий.

– Під час матчів I туру ми побачили у грі вихованок закарпатського гандболу Вікторію Цибуленко (Бежинець), яка захищала кольори «Спарти» та Іванки Мигович («Податковий університет»). Обидві гандболістки проявили себе з найкращого боку. Вікторія стала кращим бомбардиром туру. У кожному матчі вона закидала від 10 до 16 голів. Це чудовий показник. Нашій команді вона закинула теж 11 голів, і ми нічого не могли з нею зробити. Іванка, на думку фахівців і тренерів, – єдина з найбільш технічних гравців туру, яка любить ще й завершувати атаки своєї команди. Те, що дівчата допомогли б нашій команді, навіть не обговорюється. Чи були в керівництва команди спроби вирішити це питання?

– Обидві гандболістки на даний час – найкращі на Україні в своїх амплуа. Іванка Мигович – студентка денного відділення Ірпінського податкового університету, і до закінчення навчання ми її не зможемо повернути. Що стосується Вікторії, то вона член збірної національної України, кращий бомбардир минулого чемпіонату України, одна з кращих гандболісток України останніх років. Ми з нею мали розмову. У Кривому Розі в неї хороші умови для проживання родини. Нам потрібно вирішити ряд побутових проблем, і тоді ми можемо говорити про перехід. Сьогодні від послуг Вікторії не відмовився б жоден європейський гандбольний гранд. І це теж потрібно враховувати. Та ми не втрачаємо надії, що повернемо її додому.

– Під час матчів ужгородські «Карпати» мають велику підтримку від глядацької аудиторії. Уболівальники завжди позитивно впливають на гру команди. А як свої команди підтримують в інших містах?

– У нас найкращі вболівальники. Дячуючи їм, команда справді «витягла» кілька безнадійних матчів у минулому сезоні. Є їх частка і в перемозі в грі з чемпіоном країни – «Спартою». Підтримка глядачів необхідна, особливо це стосується ігрових видів спорту. У нас гандбол люблять, і, що радує, розуміються в ньому. Немаловажним фактором популярності гандболу є телевізійні трансляції матчів нашої команди. Статті про ігри команди в «Спорт таймі» та інших газетах працюють на наш імідж. Я впевнено заявляю (і мене в цьому підтримають усі гравці нашої команди), що таких уболівальників, як у нас, нема в жодному місті України, за що ми їм дуже вдячні.

– Які плани на сезон?

– Перемагати. Готуємося безпосередньо на кожну гру, адже шлях до перемог – це важка, терниста робота. Але без неї успіху не буде. Потрібне бажання самих гандболісток працювати до сьомого поту. Без цих складових ніколи не буде успіху. Ми зробили перший крок до великої перемоги. Попереду багато складних матчів. Не хочеться повторювати пройдений шлях. Ми вже здобували бронзові й срібні медалі. До повного комплекту не вистачає золота. Саме на це налаштовуємо нашу команду. На даний час для сходження на Олімп є кілька основних чинників. Один із найголовніших – це підтримка влади. Голова Закарпатської облдержадміністрації, він же президент гандбольного клубу «Карпати», Олександр Ледида не пропустив жодного поєдинку. Це бачить команда, тож намагається віддячити хорошими іграми. Раніше команді не вистачало уваги. Зараз ми на це не можемо поскаржитися. Увага влади й глядацька підтримка допоможуть здолати найвищу вершину. У це вірять і гравці ужгородських «Карпат».

Щодо планів, то далекоглядних поки не будуємо. Рішення прийматимемо після першого кола. Але будемо відвертими і чесними: хочеться зійти на вищий щабель п’єдесталу пошани. Сьогодні такі шанси є, і ми постараємося ними скористатися.

– Борисе Анатолійовичу, дякую, що знайшли час поспілкуватися, поділитися думками про наш гандбол та команду зокрема. Будемо сподіватися, що ця розмова приведе на трибуни СК «Юність» ще багато нових уболівальників, які допоможуть втілити в життя мрії «Карпат».

– Спасибі й Вам за постійне й повне висвітлення матчів нашої команди. Газета «Спорт тайм» – одна з найкращих обласних на Україні серед спортивних видань. І це вже підтверджено часом.

Закарпатська щотижневав газета "Спорт-тайм"
Розмову вів Степан СЕЛМЕНСЬКИЙ

twitter.com facebook.com
Залиште коментар!

Використовуйте нормальні імена

Имя и сайт используются только при регистрации

(обязательно)